Nazlı Ceylan'dan Renkli ve Sıcak Tasarımlar

Moda

26/01/2012 12:07

Nazlı Ceylan Balduk Kurtul, son yıllarda tasarımcı kimliğinin yanı sıra başarılı bir kadın girişimci olarak da moda ve sosyal çevrelerin dikkatini çekiyor. Bugün, 2011 yaz ve 2011-2012 kış koleksiyonlarıyla limango Designers Studio’da yer alan Nazlı Ceylan’ın dünyasını siz de daha yakından tanıyabilir, renkli ve sıcak tasarımlarına %85’e varan indirimlerle sahip olabilirsiniz.


Kahramanmaraşlı tekstilci bir aileden gelen ve dört yıl önce kurduğu markasıyla bu şehirde bir çok kadın girişimciye ceasaret veren Nazlı Ceylan, tasarımlarının her birini kendi dokutturduğu kumaşlarla ve özenli bir işçilikle hazırlıyor. Aynı zamanda TOBB Kadın Girişimciler Kahramanmaraş Kurulu Başkanı olan Ceylan’ın ürünleri Fethiye, İstanbul ve Bursa’da satışa sunuluyor.

Kişiye özel tasarımı hazır giyim disipliniyle yorumlayan tasarımcının ilham kaynağı ise Anadolu medeniyetleri. İpeksi kumaşlar, renkli el işlemeleri ve metal aksesuarlarla giyimin sanata dönüştüğü şık parçalar arasında siz de tarzınızı farklılaştıracak pek çok seçenek bulabilirsiniz.

 

Nazlı Ceylan Balduk Kurtul Hakkında:

Nazlı Ceylan Balduk Kurtul, 1981 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk, ortaokul ve lise eğitimini burada tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için İstanbul’a yerleşti. 2004 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme eğitimini tamamladı. Tekstilci bir aileden geliyor olmasının da etkisiyle küçük yaşlardan beri içinde yeşeren kumaş ve tasarım sevgisiyle moda sektörüne adım attı ve Gap Inc. İstanbul Liason ofisinde, Banana Rebuplic ve Vendor Compliance’de staj yaptı.

Nazlı Ceylan Balduk Kurtul, daha sonra mesleğinin olgunlaşmasına katkıda bulunan Batı’ya Anadolu’dan hizmet etmeye karar verir ve Kahramanmaraş’a dönerek ailesinin şirketinde çalışmaya başladı. Burada kazandığı tecrübeleri, yaratıcılığı, cesareti ve tasarıma olan tutkusuyla ‘Nazlı Ceylan’ markasını yarattı.

Kurduğu atölyesinde kadın giyim üretimi yapan Ceylan’ın ürünleri, Akmerkez Fashion up, Galata Building, Fethiye Hillside Beach Club, Bursa Butik N64 ve Bağdat Caddesi la Rouge’da satılıyor. Nazlı Ceylan, 10 yıl içinde İstanbul, Ankara ve İzmir’de mağaza açmayı düşünüyor. Henüz dört yıllık geçmişi olan Nazlı Ceylan markası ile kadın hazır giyim üretiminde büyümek isteyen Ceylan, bünyesine kattığı tasarımcılarla, mağazalaşmayı hedefliyor. Halen TGSD’de yönetim kurulu üyeliği devam eden, aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Kahramanmaraş Kadın Girişimciler Kurulu ve Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Konfeksiyon Meslek Komitesi Başkanı olan tasarımcının en büyük hedefi güçlü bir marka yaratmak ve  girişimcilik konusunda Kahramanmaraşlı kadınlara rol model olup onları şehir ve ülke ekonomisine dahil etmek.

limango'nun
kaçırılmayacak
fırsatlarıyla tanışın!

Son Eklenen Yazılar

21/05/2014 17:33

Dior Resort 2015

20/05/2014 12:08

2015 Resort Koleksiyonları

08/05/2014 12:25

The Nut Job Vizyonda!

Facebook

Twitter

@limangoTurkiye

18.01.2013